Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bvlgari

( ilość produktów: 72 )

Marka Bulgari od początku była symbolem najwyższej jakości włoskiej biżuterii, dodatków i zegarków. W roku 1857 w Grecji, we wsi Kalarites urodził się Sotirio Bulgari – założyciel firmy Bulgari. Zafascynowany rodzinną tradycją złotniczą, w 1844 roku otworzył w Rzymie swój pierwszy sklep, który początkowo oferował tylko wyroby jubilerskie, wzorujące się na sztuce greckiej i rzymskiej. Po śmierci Sotirio interes z powodzeniem przejęli jego synowie – Giorgio i Constantino, którzy w pierwszych dekadach XX wieku położyli podwaliny pod świetnie prosperującą firmę jubilerską. To właśnie Giorgio wypracował charakterystyczny styl ich wyrobów i wpadł na pomysł wykorzystania w biżuterii motywu widniejącego na antycznych monetach, który stał się później elementem charakterystycznym wyrobów Bulgariego, także w kolekcjach okularów.
Współcześnie firma Bulgari jest znaną i cenioną marką. Jej wyroby produkowane są wyłącznie z najlepszych surowców, a wszystkie artykuły charakteryzuje czysty design oraz dbałość o każdy szczegół. Marka Bulgari postrzegana jest jako synonim elegancji oraz luksusu.
Bulgari została umieszczona w najwyższym segmencie okularów biżuteryjnych, dzięki ekskluzywnemu, włoskiemu rzemiośle i wyrazistemu stylowi. Ponadczasowe modele opraw wzbogacają tak cenne materiały jak złoto, kamienie szlachetne czy austriackie kryształy. Kolekcje okularów nieustannie nawiązują do dziedzictwa marki. W każdym projekcie można odnaleźć główne symbole Bulgari. Począwszy od motywu węża w postaci łączeń przy zausznikach, po print przypominający łuski, umieszczany na soczewkach, czy nawet sam charakterystyczny kształt opraw.
Bulgari to szczytowa forma ekspresji nowoczesnej elegancji i wytwornego stylu dla kobiet i mężczyzn. Podkreśla ponadczasowość włoskiej marki przy zachowaniu współczesnego szyku.

pixel