Menu

chanel

Chanel

Coco Chanel mówiła: Im bardziej kobieta podkreśla swoją kobiecość, tym jest silniejsza. Znane motywy marki są kluczowym elementem wszystkich kolekcji CHANEL. Nieustannie przerabiane, podkreślają wyjątkowy charakter kobiecości


Historia marki, to przede wszystkim historia kobiety, która ją stworzyła.Gabrielle „Coco” Chanel zaczynała jako piosenkarka w kawiarniach. Początkowo szyła głównie dla siebie – bo która kobieta na początku XX wieku chciałaby nosić męskie ubrania i dopiero w 1913 roku, mając 30 lat otworzyła w Paryżu swój pierwszy sklep. Z kapeluszami. 10 lat później była już znana – damy zaakceptowały i polubiły jej styl. Przestawały szokować sportowe ubrania do pracy, czy kreacje z dżerseju, z którego dotąd produkowano tylko bieliznę. Słynne na cały świat do dzisiaj perfumy Chanel No. 5 powstały w 1922roku i przyniosły firmie pierwszy prawdziwy sukces finansowy. Wśród gwiazd, które je promowały znalazły się m.in. Marilyn Monroe, Catherine Deneuve, czy Nicole Kidman. Wraz z początkiem II wojny światowej Coco zrezygnowała z mody. W jej sklepach można było kupić jedynie perfumy i akcesoria. Powróciła dopiero na początku lat 50. ze swoim żakietem bez kołnierzyka. Pomysł ten przyniósł jej jeszcze większą popularność i, podobnie jak pikowane torebki również z tego okresu – nigdy nie wyszedł z mody. Chanel zmarła w 1971 roku. Od tamtej pory marka przez kilka lat przechodziła z rąk do rąk i dopiero w 1983 roku jej keirownictwo przejął Karl Lagerfeld. Kieruje nią do dziś.

W kolekcjach okularów marki CHANEL znajdziemy wiele słynnych motywów zaczerpniętych z ubrań i akcesoriów marki np.: prawdziwy tweed wtopiony w zauszniki, perła, charakterystyczny łańcuszek z torebki 2.55 czy romantyczne kokardy. Chanel to marka skierowana przede wszystkim do współczesnych kobiet (zarówno tych bardziej dojrzałych jak i tych młodszych), które chcą podkreślić swój styl. Okulary Chanel to kwintesencja kobiecości i elegancji.

http://www.chanel.com

Polecane produkty


CH 5291b i 3293 

CH 5291b i 3293 
CH 5293B 3295B

CH 5293B 3295B
CH 5295 3299

CH 5295 3299