Menu

Alain Mikli warhol Alain Mikli

Alain Mikli

paryskie salony sztuki

ręcznie wykonywane dzieła sztuki

Marka związana z projektantem – Alainem Mikli – który założył swoje studio w Paryżu w 1978, produkując ręcznie najwyższej jakości okulary i akcesoria.
Styl Miklego cechują unikalne kolory i kształty, przez co stał się ulubieńcem zarówno europejskich celebrytów, jak i amerykańskiej awangardy. Jak sam podkreśla, ten niepowtarzalny design i użycie kolorów płyną z libańsko-armeńskich korzeni.
Stylistyka Mikli-ego stała się rozpoznawalna na świecie dzięki Eltonowi Johnowi, który od 1983 roku zaczął nosić charakterystyczne okulary. Drugim ważnym punktem w promocji marki było muzyczne wideo Stronger, w którym Kanye West nosi okulary Alaina Mikli. Od tego czasu ten styl okularów słonecznych – zwanych shutter shades, przypominających żaluzje – na stałe wpisał się do świata mody.
Od 2000 roku firma zatrudnia ponad 200 pracowników, osiągając sprzedaż pół miliona par okularów. Wśród osób je noszących są takie sławy artystycznego świata, jak Sir Alice, Grace Jones, Lenny Kravitz, Andy Warhol, Bono, Uma Thurman czy Samuel L. Jacson

Polecane produkty

Alain Mikli  
Alain Mikli
Alain Mikli