Menu
Home » Okulary korekcyjne » Tom Ford

tom ford perfect vision

Tom Ford

Zachwycający i kontrowersyjny

Fenomen wśród projektantów. Nazwisko, które jest na ustach tych wszystkich, którzy choć trochę interesują się modą. Człowiek, który w tym co robi zawsze dąży do perfekcji. Sprawny biznesman i jak sam o sobie mówi – „wielki romantyk”. Jednym słowem – Tom Ford.

 

Jak to się wszystko zaczęło?

Urodził się w 1961 roku w Austin w stanie Teksas. W wieku siedemnastu lat przyjechał do Nowego Jorku, aby zacząć studia. Naukę jednak szybko porzucił (ostatecznie kilka lat później ukończył architekturę) na rzecz kariery jako aktor w reklamach telewizyjnych, a także na rzecz nocnego życia w nowojorskich klubach. Był stałym bywalcem kultowego „Studio 54”, gdzie pojawiali się także Woody Allen czy Andy Warhol. Punktem przełomowym w jego życiu okazała się propozycja pracy w domu mody Gucci. W wieku 33 lat został wybrany dyrektorem kreatywnym i to dzięki niemu marka stała się tak rozpoznawalna. Od 1999 roku zarządzał także marką Yves Saint Laurent. Wreszcie podjął śmiałą decyzję i opuścił dom mody Gucci, by spełnić swoje marzenie i stworzyć własną markę (w 2005 roku). Obecnie marka Tom Ford oferuje kolekcje ubrań dla kobiet i mężczyzn, perfumy, kosmetyki i akcesoria (w tym oczywiście okulary).

Zachwyca

Co sprawia, że Tom Ford jest od ponad dwudziestu lat jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży modowej? Jak udało mu się osiągnąć tak wielki sukces? Przede wszystkim Tom Ford zachwyca. To nie tylko charyzmatyczna osobowość, ale także jeden z najlepiej ubranych mężczyzn na świecie (zajął czołowe miejsce w rankingu przeprowadzonym przez brytyjski dziennik The Guardian). Podziwiamy także jego odważne decyzje. W 2009 roku ukazał się film „Samotny mężczyzna” w reżyserii projektanta. Produkcja z udziałem Colina Firtha i Julianne Moore spotkała się z wielkim entuzjazmem ze strony widzów i krytyków. Tom Ford to także najlepszy projektant mody męskiej 2015 roku. A jego garnitury i kreacje pojawiają się na czerwonych dywanach podczas odbierania najbardziej prestiżowych nagród.

Zadziwia

Projektant znany jest z tego, że często sam promuje swoje produkty występując w kampaniach reklamowych. Podkreśla, że jego grupą docelową są osoby takie jak on, dla których bardzo ważną kwestią jest to, by dobrze wyglądać. Nie tylko sam jest reżyserem, ale także wspiera innych twórców. Współpracuje chociażby z osobami odpowiedzialnymi za serię filmów o agencie 007. James Bond nosił w „Skyfall” garnitury Toma Forda. W najnowszej części „Spectre”(w Polsce w kinach od listopada) zobaczymy agenta w okularach projektanta. Tom Ford angażuje się także w branżę muzyczną. Kręcił klip i projektował okładkę płyty dla Justina Timberlake’a.

Budzi kontrowersje

Artysta sprawia, że nie możemy narzekać na nudę. Słynne są odważne reklamy, w których modelki i modele bez skrępowania eksponują swoje ciało. Tom Ford zadbał także o to, by pokaz jego pierwszej kolekcji damskiej odbył się w zupełnie niekonwencjonalny sposób. Na wybieg zaprosił wybrane kobiety, które go inspiruję i które uważa za swoje muzy, jak chociażby Julianne Moore czy Beyonce. W tej rodzinnej atmosferze Tom Ford pełnił rolę gospodarza, który zapowiadał pojawiające się po kolei modelki.

Okulary TF

I to właśnie okulary są jednym z najbardziej popularnych i charakterystycznych produktów Toma Forda. Oprawki ze słynnym i subtelnym „T” logo noszą takie gwiazdy jak: Kim Kardashian, Jennifer Lawrence, George Clooney, Jennifer Lopez i wiele, wiele innych. Tom Ford udowadnia, że okulary to bardzo istotny element mody, który może diametralnie zmienić nasz wygląd. Przede wszystkim są jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają nam się w oczy, kiedy patrzymy na daną osobę. Ważne więc, by podkreślały zarówno jej urodę, jak i styl.

W najnowszej kolekcji podziwiać będziemy oprawki o klasycznym, ponadczasowym kształcie (jak chociażby model TF445 lub TF5376), jak również modele charakterystyczne dla Toma Forda o odważniejszym designie (dla przykładu model TF5375 ze specyficznymi zausznikami w kształcie rurek i model TF473 (bardzo ciekawy awiator), który został wybrany przez projektanta na pokaz kolekcji damskiej podczas Fashion Week w Los Angeles. Kilka modeli sprawi, że będziemy mogli poczuć się jak w latach 60-tych. W tej grupie wyróżniają się wyraźnie kocie, vintage oprawki:TF430, TF5373, TF5374. Nad tym wszystkim prześwieca nam idea współczesnej elegancji, która zachwyca dbałością o najmniejsze detale oraz  śmiałością wzorów. To wszystko sprawia, że okulary Toma Forda stanowią integralną część mody, a nawet więcej – stają się niezbędnym dodatkiem dla wszystkich, którzy podążają za najnowszymi trendami.

Polecane produkty

tom ford perfect vision
tom ford perfect vision
tom ford perfect vision