Ray-Ban

Ray-Ban to światowy lider rynku okularów w segmencie premium i zdecydowanie najlepiej sprzedająca się marka okularów na świecie.

Lata 20-ste XX wieku były dla lotnictwa wojskowego i cywilnego dekadą niezwykłego postępu, w wyniku którego ruch lotniczy wzrastał. Wraz z rozwojem nowych samolotów, które mogły latać wyżej i wyżej zaczęły pojawiać się problemy związane z osiąganą wysokością. Piloci cierpieli na bóle głowy i nudności z powodu blasku słońca i pokonywania dużych odległości.

W 1929 roku Generał MacCready zwrócił się do marki Ray-Ban z prośbą o stworzenie nowego typu okularów dla sił powietrznych, które chroniłyby pilotów przed odbiciami światła na dużych wysokościach, przy jednoczesnym zapewnieniu wyraźnego obrazu w polu widzenia. Firma podjęła wyzwanie i opracowała okulary z soczewkami, które mogły blokować wysoki procent światła widzialnego. Oznaczało to narodziny pierwszych okularów z zielonymi soczewkami ANTI GLARE. Pierwszy model do publicznej sprzedaży trafił w 1936 roku jako okulary z modną oprawą wykonaną z tworzywa sztucznego  –  tak powstał klasyczny kształt Aviator.

Polecane produkty